czwartek, 28 kwietnia 2016

Sama słodycz

Znów odcięto nas od internetu. Nie, wbrew pozorom nie mieszkamy  w Kambodży. Nie chce nawet mi się pisać o tym, jaki był problem, bo to aż śmieszne. W każdym razie z winy nie naszej zerwano z nami umowę i dopiero po zlikwidowaniu problemu musieliśmy podpisać nową a od podpisu do podłączenia też nie takie zaraz.
Ale jesteśmy. Przez ten czas Karmel zrobiła dużo postępów, przede wszystkim... czołga się. Już nie pełza, a czołga jak żołnierz w okopach. Tak szybko, że wystarczy się odwrócić, a ona już jest gdzieś, gdzie być nie powinna.
Nadal robimy postępy w jedzeniu. Nie potrafię opisać tego, jak bardzo jestem zadowolona z faktu odkrycia w czasie ciąży gdzieś w internecie metody BLW. Kornelia karmiona była na szczęście tylko jakiś czas po narodzeniu (brak pokarmu), a później już sama "ciągnęła" cyca, więc dlaczego miałabym burzyć jej samodzielność? Uwielbiam jej miny, gdy siadamy wszyscy do posiłku i zaczynamy jeść. Pięknie sobie radzi, co prawda na łyżeczkę muszę nadal jej pomagać nakładać jedzenie, jednak myślę, że potrwa to jeszcze tylko jakiś czas. Kornelia uwielbia nowe smaki, dotychczas nie pasował jej jedynie "deserek" kupiony przez tatę - w formie papki. Wypluła z miną "obrzydliwe" i tym samym utwierdziła tatusia w przekonaniu, że woli normalne owoce do ręki.
Nosimy się dalej, jednak w nosidle ergonomicznym. Kornelia siedzi stabilnie podczas posiłków, próbuje raczkować i siada w pozycji leżącej (nadal czekamy na ten siad z czworaków...) więc krzywdy myślę jej tym nie zrobię. A wózka brak, więc jakoś musimy sobie radzić.

Łosoś, mniam.

Mój pierwszy naleśnik!

A tutaj piknik na plaży!
 

Gdy pogoda dopisuje, w weekendy jeździmy w różne miejsca. Plaże, place zabaw, ruiny itd. Korzystamy ze wspólnych chwil w 100%, bo po komunii w Polsce ja z Kornelią zostaniemy tam do lipca, a tatuś wróci do pracy.

A teraz, póki dziecko śpi, szybko zabieram się za nadrobienie, co u Was!

3 komentarze:

 1. Wycieeeczki, ale super - tego zazdroszczę Wam chyba najbardziej, jako tzw uziemiona we własnych czterech ścianach na wysokim piętrze bez windy ;)
  I gratuluję postępów! Emi jeszcze tak nie szaleje z tym pełzaniem i siadaniem samodzielnie, aż nawet zaczęłam się martwić

  OdpowiedzUsuń
 2. Super postepy!!!:) moja Tosia jeszcze sama nie siada, straszny z niej leniuch :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ONA cudowna !! nie no słodziak mały :) ja już bym chciała, żeby i u mnie Olek chociaż siedział i sam starał się jeść, ale każdego dnia widzę postępy :) wiele postępów :)
  Buziaki dla Was
  matkapolka89

  OdpowiedzUsuń

Kornelcia

Suwaczek z babyboom.pl