piątek, 18 marca 2016

Lá Fhéile Pádraig

Czyli.. Dzień Świętego Patryka. Narodowe święto Irlandii, obchodzone 17 marca. Im dłużej mieszkam w tym kraju, tym bardziej się do niego przekonuje. Irlandczycy są bardzo, ale to bardzo mili, uprzejmi i weseli, a kraj wiosną, latem i jesienią wygląda pięknie - te wiecznie zielone krajobrazy, zamki i ocean będą dla każdego estety czymś niesamowitym. No i celtycka kultura, w której nawet na kościelnych, chrześcijańskich witrażach co rusz widnieje celtycki roślinny ornament. 
Tego dnia ubieramy się na zielono z dodatkami białego i pomarańczowego, a symbolem przewodnim jest koniczyna. Według legend to dzięki niej św. Patryk zdołał wytłumaczyć Irlandczykom, o co chodzi z Trójcą Świętą. 
W zeszłym roku, z córcią pod sercem byliśmy na paradzie w Cork:
W tym roku byliśmy jedynie u siebie w małym miasteczku, ale nie narzekam. Nie było co prawda wielkich makiet, ale Kornelia i tak była w szoku widząc np wóz strażacki, więc ona sama miała dość wrażeń. 

Tak prezentowałam się ja ;)


A tak wyglądała wczoraj nasza Koniczynka!5 komentarzy:

 1. Kornelcia prezentowała się cudownie! :-) zawsze zastanawiałam się czemu akurat koniczynka - a teraz już wiem :-)
  pozdrawiam Was serdecznie Koniczynki :*

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w kraju brakuje takich świąt - nawet jeśli organizowane są jakieś pochody, to są zazwyczaj smutne i nudne. A Kornelia słodka jak zwykle :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale dostarczyliście Koniczynce atrakcji! Mojej to wystarczy isć na poczekalnię przychodni dziecięcej a już jest zaaferowana każdym płaczem, ruchem, śmiechem i nie chcę stamtąd wychodzić :D
  A co dopiero taka parada...

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mieszkam w mniejszym miasteczku, ale parada i tak bardzo mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie święta są fajne, imprezy są rewelacyjne i fajne dla rodziny, fajnie się po prostu wyjść na miasto i rozerwać.
  Fajnie wyglądałyście :)
  Pozdrawiam ciepło
  matkapolka89

  OdpowiedzUsuń

Kornelcia

Suwaczek z babyboom.pl