wtorek, 18 sierpnia 2015

36 tygodni

Minęło 36 tygodni. Jeszcze dwa i mam nadzieję, że się urodzisz, że przytulę Cię i ucałuję.
Czekam na Ciebie całe moje życie. Marzyłam o Tobie, byłaś moim najważniejszym planem i celem. Gdy tylko poznałam Twojego tatę wiedziałam, że narodzisz się jako połowa mnie i połowa Jego. Że będziesz dorastać w kręgu naszej miłości.

Gdy tylko dowiedziałam się o Tobie, skakałam z radości. Jednym ruchem zrezygnowałam ze studiów, z pracy, a nawet z Polski. Bałam się, co przyniesie nowy dzień, jednak wiedziałam, że będę szczęśliwa. Rosłaś, a ja z zapartym tchem czytałam o Twoim rozwoju. Wiedziałam, kiedy pojawił się Twój nosek, kiedy rozprostowałaś paluszki, kiedy zaczęłaś słyszeć mój głos. Ciesze się, że to wszystko działo się przy Twoim tacie. Od początku mówił przez brzuszek, całował i głaskał Cię z czułością. Widział Cię na usg. Byłaś na ślubie swoich rodziców, kiedyś pokażę Ci zdjęcia i skażę na białą sukienkę. Rosłaś i zaczęłaś robić koziołki. Pierwszy Twój ruch poczułam leżąc w ramionach Taty. Był delikatny jak muśnięcie skrzydeł motyla. Później byłaś już większa, ruchy stawały się intensywniejsze. Teraz czuję, kiedy próbujesz rozprostować nóżki, kiedy ruszasz rączkami i kiedy odchylisz główkę. Wiem, że i Tobie jest niewygodnie, masz coraz mniej miejsca. Żywo reagujesz na głos taty; gdy tylko go słyszysz, radośnie fikasz nóżkami. Uspokajasz się, kiedy śpiewam Ci kołysanki. 

Nie mogę się doczekać, aż będziesz po drugiej stronie brzucha. 
Chcę Cię chronić do końca moich dni.
Kocham Cię


4 komentarze:

 1. Ciąża to wspaniały czas :) Odczuwanie tych wszystkich ruchów sprawiało mi wielką radość. Też zrezygnowałam ze studiów, ale ciąża to był tylko pretekst, nie chciałam dłużej studiować mojego kierunku. Teraz najważniejsze jest dziecko, karierą zajmę się potem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję, że będziesz wspaniałą matką. Nawet piszesz z taką wielką miłością :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj zaczynam 40 tydz i tez wspominam te wszystkie pierwsze chwile z moja Kluseczka. Z jednej strony chce ja juz przytulic, a z drugiej bedzie mi brakowalo jej kopniakow, rozpychania, czkawki...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne podsumowanie ciąży :)

  OdpowiedzUsuń

Kornelcia

Suwaczek z babyboom.pl